591D685X0035D2T15H
Mfr.Part #
591D685X0035D2T15H
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Capacitance :
6.8μF
Voltage - Rated :
35V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TANTAMOUNT®, 591D
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
950mOhm
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
D
Depth :
4.3mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.493mm