591D685X0025C2T15H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
591D685X0025C2T15H
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2812
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
6.8μF
Length :
7.112mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
750mOhm
Type :
Conformal Coated
Radiation Hardening :
No
Series :
TANTAMOUNT®, 591D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
3.2mm
Width :
3.2004mm