591D336X06R3C2T15H
Mfr.Part #
591D336X06R3C2T15H
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 2812
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.112mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Type :
Conformal Coated
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
2812 (7132 Metric)
Size / Dimension :
0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
Width :
3.2004mm
Capacitance :
33μF
Series :
TANTAMOUNT®, 591D
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
6.3V
Manufacturer Size Code :
C
Depth :
3.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Tolerance :
±20%