591D226X9004B2T15H
Mfr.Part #
591D226X9004B2T15H
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1611 (4028 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 10% 4V 1611
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Type :
Conformal Coated
Manufacturer Size Code :
B
Feature :
GENERAL PURPOSE
Depth :
2.8mm
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.157Lx0.110W 4.00mmx2.80mm
Mount :
Surface Mount
Width :
2.794mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
3.9878mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Capacitance :
22µF