591D225X9025A2T15H
Mfr.Part #
591D225X9025A2T15H
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1507
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TANTAMOUNT®, 591D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.8034mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Depth :
1.8mm
Manufacturer Size Code :
A
Capacitance :
2.2μF
Length :
3.7084mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Radiation Hardening :
No
Published :
Voltage - Rated :
25V
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Size / Dimension :
0.146Lx0.071W 3.70mmx1.80mm
Type :
Conformal Coated
Min Operating Temperature :
-55°C