590JA25M0000DGR
Mfr.Part #
590JA25M0000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Type :
XO (Standard)
Series :
Si590
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
90mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
25MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
590JA25M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 590JA25M0000DGR
590JA25M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD