590JA13M7680DG
Mfr.Part #
590JA13M7680DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC XO 13.7680MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
90mA
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
13.768MHz
Output :
CMOS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si590
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
590JA13M7680DG
Skyworks Solutions, Inc. 590JA13M7680DG
590JA13M7680DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD