590DD34M3680DG
Mfr.Part #
590DD34M3680DG
Description
XTAL OSCILLATOR
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency :
34.368MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Factory Lead Time :
6 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Strip
JESD-609 Code :
e4
Output :
CML
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
34.368MHz
Frequency Stability :
±7ppm
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
110mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Datasheets
590DD34M3680DG
Skyworks Solutions, Inc. 590DD34M3680DG
590DD34M3680DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD