590DA132M813DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
590DA132M813DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 132.8130MHZ CML SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Type :
XO (Standard)
Output :
CML
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
Si590
Frequency :
132.813MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
110mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
590DA132M813DGR
Skyworks Solutions, Inc. 590DA132M813DGR
590DA132M813DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD