590DC117M675DG
Mfr.Part #
590DC117M675DG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Oscillators
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Output :
CML
Frequency :
117.675 MHz
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Strip
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Width :
5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height :
1.65 mm
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Load Capacitance :
15 pF
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Max) :
110mA
Packaging :
Cut Tape
Type :
Differential/Single-Ended
Output Format :
CML
Length :
7 mm
Datasheets
590DC117M675DG
Skyworks Solutions, Inc. 590DC117M675DG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD