588L192X2IAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
588L192X2IAT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Control Voltage-Min :
0.5V
Current - Supply (Max) :
3.5mA
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Frequency :
19.2MHz
Type :
VCTCXO
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±280ppb
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
588
Supply Voltage :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
19.2MHz
Output :
Clipped Sine Wave
Published :
Control Voltage-Max :
2.5V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.1mm