579S128CAT
Mfr.Part #
579S128CAT
Description
XTAL OSC VCTCXO 12.8000MHZ HCMOS
Oscillators
Output :
HCMOS
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Frequency :
12.8MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
VCTCXO
Current - Supply (Max) :
6mA
Voltage - Supply :
5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C