579R128IAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
579R128IAT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 12.8000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
6mA
Function :
Enable/Disable
Type :
VCTCXO
Frequency Stability :
±280ppb
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
579
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Output :
HCMOS
Voltage - Supply :
3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
12.8MHz