578S288ITT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
578S288ITT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 28.8000MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~85°C
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
5V
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
5V
Type :
TCXO
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
Clipped Sine Wave
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
578
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Current - Supply (Max) :
3.5mA
Operating Frequency :
28.8MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Frequency :
28.8MHz
Frequency Stability :
±280ppb
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm