565CAA160M000BCG
Mfr.Part #
565CAA160M000BCG
Current - Supply (Max) :
145mA
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Frequency :
160 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
83mA (Typ)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Strip
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
Ultra™ Si565
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Output :
CMOS
Absolute Pull Range (APR) :
±20ppm
Datasheets
565CAA160M000BCG
Skyworks Solutions, Inc. 565CAA160M000BCG
565CAA160M000BCG datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD