565CAA10M0000ACGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
565CAA10M0000ACGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.056 (1.43mm)
Absolute Pull Range (APR) :
±20ppm
Product Status :
Active
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
145mA
Ratings :
Output :
CMOS
Package :
Strip
Series :
Ultra™ Si565
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
10 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
83mA (Typ)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Type :
VCXO
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
Crystal
Spread Spectrum Bandwidth :
Datasheets
565CAA10M0000ACGR
Skyworks Solutions, Inc. 565CAA10M0000ACGR
565CAA10M0000ACGR datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD