565AAA10M0000BCG
Mfr.Part #
565AAA10M0000BCG
Description
OSCILLATOR SMD
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±20ppm
Ratings :
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±20ppm
6-SMD, No Lead
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
83mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :
170mA
Frequency :
10 MHz
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Datasheets
565AAA10M0000BCG
Skyworks Solutions, Inc. 565AAA10M0000BCG
565AAA10M0000BCG datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD