55TDVST2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
55TDVST2
Manufacturer
Delta Electronics
Description
LINE FILTER 480VAC 55A CHASS MNT
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Line Filter Modules
Packaging :
Box
Height :
92mm
Series :
TDV
Voltage - Rated AC :
480V
Configuration :
Single Stage
Voltage - Rated :
480V
Termination Style :
Terminal Block
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
18 Weeks
Frequency - Operating :
50/60Hz
Inductance :
600μH
Mounting Type :
Chassis Mount
Current Rating :
55A
Length :
222mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Width :
87mm