550CM13M0000DGR
Mfr.Part #
550CM13M0000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 13.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Output :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
98mA
Absolute Pull Range (APR) :
±12ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
13MHz
Series :
Si550
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Type :
VCXO
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
550CM13M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 550CM13M0000DGR
550CM13M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD