550CG29M1475DG
Mfr.Part #
550CG29M1475DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 29.1475MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Current - Supply (Max) :
98mA
Frequency :
29.1475MHz
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
±375ppm
Datasheets
550CG29M1475DG
Skyworks Solutions, Inc. 550CG29M1475DG
550CG29M1475DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD