550CG12M8000DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
550CG12M8000DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 12.8000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
VCXO
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
CMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
12.8MHz
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
98mA
Absolute Pull Range (APR) :
±375ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
Si550
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Strip
Datasheets
550CG12M8000DG
Skyworks Solutions, Inc. 550CG12M8000DG
550CG12M8000DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD