550CE94M0000DG
Mfr.Part #
550CE94M0000DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 94.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
98mA
Operating Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Load Capacitance :
15pF
Frequency :
94MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Absolute Pull Range (APR) :
±25ppm
Series :
Si550
Packaging :
Strip
Mount :
Surface Mount
Output :
CMOS
Published :
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
6 Weeks
Type :
VCXO
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Datasheets
550CE94M0000DG
Skyworks Solutions, Inc. 550CE94M0000DG
550CE94M0000DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD