550CE72M4000DGR
Mfr.Part #
550CE72M4000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 72.4000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
CMOS
Series :
Si550
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Type :
VCXO
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
72.4MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Max) :
98mA
Datasheets
550CE72M4000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 550CE72M4000DGR
550CE72M4000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD