550CE68M9200DGR
Mfr.Part #
550CE68M9200DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 68.9200MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
68.92MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
VCXO
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Series :
Si550
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
98mA
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±20ppm
Datasheets
550CE68M9200DGR
Skyworks Solutions, Inc. 550CE68M9200DGR
550CE68M9200DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD