550CD25M0000DGR
Mfr.Part #
550CD25M0000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Output :
CMOS
Series :
Si550
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Max) :
98mA
Base Resonator :
Crystal
Published :
Type :
VCXO
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
25MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
15pF
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mount :
Surface Mount
Datasheets
550CD25M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 550CD25M0000DGR
550CD25M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD