550CC10M0000DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
550CC10M0000DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
10MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Absolute Pull Range (APR) :
±150ppm
Type :
VCXO
Series :
Si550
Frequency Stability :
±50ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
98mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
550CC10M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 550CC10M0000DGR
550CC10M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD