550CA24M5760DG
Mfr.Part #
550CA24M5760DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ CMOS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Si550
Frequency Stability :
±100ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
24.576MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
VCXO
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Strip
Output :
CMOS
Current - Supply (Max) :
98mA
Datasheets
550CA24M5760DG
Skyworks Solutions, Inc. 550CA24M5760DG
550CA24M5760DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD