550BM42M8800DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
550BM42M8800DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 42.8800MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Type :
VCXO
Current - Supply (Max) :
108mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
42.88MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si550
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
±12ppm
Output :
LVDS
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Datasheets
550BM42M8800DG
Skyworks Solutions, Inc. 550BM42M8800DG
550BM42M8800DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD