550BM122M880DG
Mfr.Part #
550BM122M880DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
VCXO
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
108mA
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±12ppm
Series :
Si550
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
122.88MHz
Datasheets
550BM122M880DG
Skyworks Solutions, Inc. 550BM122M880DG
550BM122M880DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD