550BF139M776DG
Mfr.Part #
550BF139M776DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 139.7760MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
±100ppm
Series :
Si550
Packaging :
Strip
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
108mA
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
139.776MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Datasheets
550BF139M776DG
Skyworks Solutions, Inc. 550BF139M776DG
550BF139M776DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD