550BD148M500DG
Mfr.Part #
550BD148M500DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
LVDS
Contact Plating :
Gold
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
148.5MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Published :
Type :
VCXO
Depth :
5mm
Function :
Enable/Disable
Number of Pins :
6
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Mount :
Surface Mount
Series :
Si550
Current - Supply (Max) :
108mA
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Length :
7mm
Datasheets
550BD148M500DG
Skyworks Solutions, Inc. 550BD148M500DG
550BD148M500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD