550BD148M352DG
Mfr.Part #
550BD148M352DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 148.3520MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Number of Pins :
6
Current - Supply (Max) :
108mA
Depth :
5mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
LVDS
Length :
7mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Type :
VCXO
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
148.352MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
Si550
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Datasheets
550BD148M352DG
Skyworks Solutions, Inc. 550BD148M352DG
550BD148M352DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD