550BC700M000DG
Mfr.Part #
550BC700M000DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 700.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
108mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
VCXO
Frequency :
700MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
±150ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
LVDS
Series :
Si550
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
550BC700M000DG
Skyworks Solutions, Inc. 550BC700M000DG
550BC700M000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD