550BC66M6667DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
550BC66M6667DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 66.6667MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Type :
VCXO
Contact Plating :
Gold
Output :
LVDS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
108mA
Absolute Pull Range (APR) :
±150ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
Si550
Frequency :
66.6667MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Datasheets
550BC66M6667DG
Skyworks Solutions, Inc. 550BC66M6667DG
550BC66M6667DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD