550BC148M500DG
Mfr.Part #
550BC148M500DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
Si550
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
108mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
VCXO
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
148.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
±150ppm
Packaging :
Strip
Datasheets
550BC148M500DG
Skyworks Solutions, Inc. 550BC148M500DG
550BC148M500DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD