545FCA29M9700ABGR
Mfr.Part #
545FCA29M9700ABGR
Description
XTAL OSCILLATOR
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
141mA
Supply Voltage :
3.3V
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TR
Height Seated (Max) :
0.056 1.43mm
Type :
XO (Standard)
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Symmetry-Max :
55/45%
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Fall Time-Max :
1.5ns
Frequency :
29.97MHz
Frequency Stability :
±7ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
29.97MHz
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
1.5ns
Datasheets
545FCA29M9700ABGR
Skyworks Solutions, Inc. 545FCA29M9700ABGR
545FCA29M9700ABGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD