545FAA24M5760BBG
Mfr.Part #
545FAA24M5760BBG
Description
XTAL OSCILLATOR
Oscillators
Fall Time-Max :
1.5ns
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Frequency :
24.576MHz
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TR
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
CMOS
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Rise Time-Max :
1.5ns
Current - Supply (Max) :
141mA
Frequency Stability :
±20ppm