536L20005GA5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
536L20005GA5
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 20.0MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
10mA
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Type :
VCTCXO
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Base Resonator :
Crystal
Output :
HCMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
536
Frequency Stability :
±500ppb
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
20MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C