535EL50005IA5
Mfr.Part #
535EL50005IA5
Description
XTAL OSC VCTCXO 50.0MHZ CLPSW
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±500ppb
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Type :
VCTCXO
Frequency :
50MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 2.0mm
Operating Frequency :
50MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
535
Output :
Clipped Sine Wave
Control Voltage-Max :
3.3V
Current - Supply (Max) :
10mA
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm