535EL40005IA5
Mfr.Part #
535EL40005IA5
Description
XTAL OSC VCTCXO 40.0MHZ CLPSW
Supply Voltage :
3.3V
10-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
40MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
40MHz
Frequency Stability :
±500ppb
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Control Voltage-Max :
3.3V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 2.0mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
10mA