535EL128X2GA5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
535EL128X2GA5
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 12.8MHZ CLPSW
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 2.0mm
Control Voltage-Max :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency Stability :
±280ppb
Function :
Enable/Disable
Output :
Clipped Sine Wave
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Frequency :
12.8MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Series :
535
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Current - Supply (Max) :
10mA
Supply Voltage :
3.3V
Type :
VCTCXO
Package / Case :
10-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
12.8MHz