530EC166M667DG
Mfr.Part #
530EC166M667DG
Description
XTAL OSC XO 166.6670MHZ LVPECL
Oscillators
Power Supplies :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
166.667MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Output :
LVPECL
Current - Supply (Max) :
121mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
6
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
166.667MHz
Frequency Stability :
±7ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA