530EA121M109DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530EA121M109DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 121.1090MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
121.109MHz
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
121.109MHz
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
121mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
Si530
Supply Voltage :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Supply Voltage :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Output :
LVPECL
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Number of Terminations :
6
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Type :
XO (Standard)
Datasheets
530EA121M109DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530EA121M109DGR
530EA121M109DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD