530EC155M520DG
Mfr.Part #
530EC155M520DG
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
1 (Unlimited)
Number of Pins :
6
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Supply Voltage :
2.5V
Frequency :
155.52MHz
Output :
LVPECL
Published :
Height :
1.8034mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Supply Current :
121mA
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Strip
6 Weeks
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Terminations :
6
Series :
Si530
Operating Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
155.52MHz
Load Capacitance :
15pF
Frequency Stability :
±7ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
2.5V
Datasheets
530EC155M520DG
Skyworks Solutions, Inc. 530EC155M520DG
530EC155M520DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD