530EB1330M00DG
Mfr.Part #
530EB1330M00DG
Description
XTAL OSC XO 1330.0000MHZ LVPECL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
e4
Rise Time-Max :
0.35ns
Additional Feature :
Tape and Reel
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Frequency :
1330MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
LVPECL
Power Supplies :
2.5V
6-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Frequency :
1330MHz
Current - Supply (Max) :
121mA
Qualification Status :
Not Qualified
Datasheets
530EB1330M00DG
Skyworks Solutions, Inc. 530EB1330M00DG
530EB1330M00DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD