530EB110M592DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530EB110M592DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 110.5920MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
110.592MHz
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
121mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Power Supplies :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Qualification Status :
Not Qualified
Output :
LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
6
Frequency :
110.592MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Series :
Si530
Packaging :
Strip
Supply Voltage :
2.5V
Frequency Stability :
±20ppm
Datasheets
530EB110M592DG
Skyworks Solutions, Inc. 530EB110M592DG
530EB110M592DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD