530EA54M0000DG
Mfr.Part #
530EA54M0000DG
Description
XTAL OSC XO 54.0000MHZ LVPECL
Frequency Stability :
±50ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Output :
LVPECL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
2.5V
Rise Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Frequency :
54MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
XO (Standard)
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Fall Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
54MHz
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Function :
Enable/Disable
Additional Feature :
Tape and Reel
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
121mA
Operating Supply Voltage :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
530EA54M0000DG
Skyworks Solutions, Inc. 530EA54M0000DG
530EA54M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD