530CC50M2000DG
Mfr.Part #
530CC50M2000DG
Description
XTAL OSC XO 50.2000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Number of Pins :
6
Published :
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
50.2MHz
Load Capacitance :
15pF
Packaging :
Strip
Pbfree Code :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Operating Supply Voltage :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Enable/Disable
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency Stability :
±7ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Number of Terminations :
6
Frequency :
50.2MHz
Datasheets
530CC50M2000DG
Skyworks Solutions, Inc. 530CC50M2000DG
530CC50M2000DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD