530CA109M260DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530CA109M260DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 109.2600MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Number of Terminations :
6
Operating Frequency :
109.26MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
109.26MHz
Surface Mount :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Output :
CMOS
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±50ppm