530CC50M0000DGR
Mfr.Part #
530CC50M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Frequency :
50MHz
Operating Frequency :
50MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency Stability :
±7ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Additional Feature :
Tape and Reel
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Current - Supply (Max) :
88mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Power Supplies :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
6-SMD, No Lead
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Supply :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
XO (Standard)
Number of Terminations :
6
Surface Mount :
yes
Datasheets
530CC50M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530CC50M0000DGR
530CC50M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD